Bilgisayar ve uydu sitemleri. facebook twitter youtube

Bulut yazar dergsi

Yazar Metin Gürses

11 02 2021 21:34:09

Haber Özeti: E-dergide yepyeni bir ara yüz

Bulut yazar dergsi

Bu çalışmamız E-dergi kategorisinde yeni bir cehre kazandırılmış olup, iki aylık edebiyat dergisi olarak yayınlanmaktadır. Derginin yazılım telif hakkı assos bilişime aittir. Diğer Hakları da derginin editörüne aittir.

Akın Soft çözüm ortağı

Yazar Metin Gürses

31 12 2018 13:39:30

Haber Özeti: Akın Soft çözümortağı Assos bilişim

Akın Soft çözüm ortağı

Assos bilişim Akın soft un çözüm ortağı olmuştur Restaurant; Otel, Pansiyon gib programların satısı ve desteği...

https://www.akinsoft.com.tr/

cafemola

Yazar Metin Gürses

13 05 2018 21:05:17

Haber Özeti: cafemola

cafemola

Bölgenin Tarihi binyıllar öncesine dayanan Mitolojik çağı yaşıyan, zeytin ağaçlarının süslediği, Akmeşe'nin kazdağlarında ürettiği kaliteli oksijeni bulunan yerlerinden birisi olan, antik yerleşim yerleri, şelalesi, tertemiz denizi ile cennet vatanımızın saklı cennetlerinden birine, Ege'nin başladığı yere; Küçükkuyu'da nefis bir yer Cafe Mola

OLGUN kimya yeni web çalışmamız.

Yazar Metin Gürses

08 03 2018 21:38:02

Haber Özeti: https://www.olgunkimya.com.tr/

OLGUN kimya yeni web çalışmamız.

Tekstil, Otomotiv, Kauçuk, Suni Deri, Branda, Konveyör Bant ve İnşaat gibi farklı sektörlere hammadde tedarik eden firmamız Olgun Kimya Ocak 1993 yılında kurulmuştur.
O tarihten bu yana, Kimya Sektöründe bir dünya devi olan Alman Bayer AG ⁄ Lanxess GmbH firmalarının ürünleri MESAMOLL ve BONDİNG AGENT 51099 ve BONDİNG AGENT 51066 ithal ederek yukardaki sektörler dahil, bir çok sektöre stoklarından satış yapan Olgun Kimya, yine bir Kimya devinin bir bölümü Hollanda Synthomer B.V. firması ile de mümessillik ve distribitörlük bazında çalışmaktadır.
Müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutan Olgun Kimya, yıllar içinde müşterilerine verdiği güvenilirlikle çalışmalarına devam etmektedir.

İstanbuldan onlarca firma arasıntan bizi şeçtiği  ve bize duyduğu Güvene için teşekkür edriz.

Aselsan

Yazar Metin Gürses

08 03 2018 21:29:48

Haber Özeti: Türk savunma sanayisinin lider kuruluşu ASELSAN, ASELSAN Akademi ile araştırma üniversiteleriyle dünyada ilk olan bir modeli hayata geçirdi.

Aselsan

Buna göre, ASELSAN Akademi çatısı altında üniversite-sanayi iş birliği yeni bir boyut kazanacak ve savunma sanayisi ileri aşamalara taşınacak.

ASELSAN Akademi Lisansüstü Eğitim Programı 2017 Güz Dönemi'nde hayata geçirildi. Bir sanayi kuruluşu ile birden fazla üniversitenin iş birliğine gitmesi şeklinde uygulanan model olan programa YÖK koordinasyonunda, Gazi Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi dahil oldu.

Programla sadece üniversite-sanayi değil, üniversiteler arası iş birliği hedefleniyor. ASELSAN Akademi, teknoloji ve mühendislik alanındaki uzman ve yenilikçi yapısıyla Türkiye'nin savunma sanayisine katkı yapacak ve bu alandaki programların yeniden yapılandırılmasına imkan sağlayacak.

ASELSAN, YÖK ile yapılan protokol kapsamında üniversitelerin dış kampüsü işlevini üstlenecek. Ayrıca ASELSAN ile 4 araştırma üniversitesi arasında iş birliğiyle şirket çalışanları ASELSAN yerleşkesinden ayrılmadan lisansüstü eğitimlerini çalıştıkları alanlarda/projelerde gerçekleştirecek. Bu programdan mezun olan ASELSAN personeli, ilgili üniversitenin ana kampüsündeki diplomaya eşdeğer yüksek lisans ya da doktora diplomasını almaya hak kazanacak.

Kritik teknolojilerde millileşme

ASELSAN Akademi Lisansüstü Eğitim Programı ile ASELSAN'ın sahip olduğu teknoloji ve bilgi birikiminin geliştirilmesi ve sürekliliğinin sağlanması hedefleniyor.

Bu programla YÖK, ihtisaslaşma sürecinde bulunan araştırma üniversiteleri ve akademisyenlere uygulamalı teknolojik proje ortamı sağlayacak. Akademik tecrübeleri olan üniversite öğretim üyeleri, doğrudan endüstrinin projelerine dahil olarak endüstriyel tecrübelerini artırıp Türkiye'nin eğitim ve teknolojisine katkıda bulunacak.

Akademik yeterliliğe sahip personelin savunma projelerinde görevlendirilmesiyle savunma sanayisi alanında kritik teknolojilerin millileştirilmesi ve projelerin başarıyla sonuçlandırılmasına ivme kazandırılacak. Personelin ASELSAN'ın misyon ve vizyonuna uygun olarak savunma sanayisinde kendi çalıştıkları alanda yüksek lisans/doktora tez ve araştırma konularında eğitim alması sağlanacak.

Askeri-sivil alanda rekabet gücü artırılacak

ASELSAN Akademi'de 2017-2018 eğitim yılında 168'i yüksek lisans ve 64'ü doktora olmak üzere toplam 232 personel eğitime başladı.

Elektrik-elektronik mühendisliğinde 135, bilgisayar mühendisliğinde 47, makine mühendisliğinde 45 ve malzeme mühendisliğinde 5 öğrenci ile eğitime devam ediliyor. Önümüzdeki yıl bu sayının 750 olması ve ASELSAN'ın 4 yıl sonra doktoralı personel oranının yüzde 10'a ulaşması hedefleniyor.

ASELSAN'ın laboratuvar imkanları da tezler kapsamında programa dahil olacak.

Güvenlik kamerası

Yazar Metin Gürses

08 03 2018 21:23:23

Haber Özeti: Sinyal sistemiPAL  Çözünürlük1080P 

Güvenlik kamerası

Sinyal sistemiPAL 

Çözünürlük1080P 

Piksel Sayısı2 Megapixel 

Minimum Işık GereksinimiIR Led açıkken 0 Lux 

SesHarici Mikrofon ile eklenebilir 

Lens3.6mm Sabit Lens 3MP 

Gece Görüş Mesafesi30 Metre 

IR(Infra Red) Led Sayısı18 SMD Led 

Shutter HızıPAL : 1/50 ~ 1/100,000 sec / NTSC : 1/60 ~ 1/100,000 sec 

Video Çıkış1.0V p-p, 75 OHM, BNC Connector 

Sinyal/Gürültü Oranı> 45 dB 

Dahili SenkronizasyonVar 

Gama DeğeriOtomatik 

Elektriksel Güç İhtiyacı12V 2Amper 

Çalışma Isısı(-10 +50) C 

Çalışma Nem Oranı% 90 max 

BoyutlarEn: cm Boy: cm Yükseklik: cm 

AçıklamaIP66 Su ve Toza Dayanıklı, İç ve Dış ortama uygundur.

korsan yazılım

Yazar Metin Gürses

02 02 2018 21:04:12

Haber Özeti: Korsan yazılım zararları

korsan yazılım

Yazıya başlarken, korsan Windows kullanımının sizlerin ne gibi sorun ve riskler ile karşı karşıya bıraktığını açıklayacağım,

Öncelikle korsan yazılım kullanmanın uluslararası bir suç olduğunu ve ülkemizde de konuyla ilgili cezai durumları olduğunu benim gibi sizler de biliyorsunuz. Cezanın resmi boyutlarına girmeden önce şunu da belirtmekte fayda var; bir kişinin ve ya kurumun haklarını gasp etmesi illegal olarak kullanması hiç etik değil. Buradan yola çıkarak ben de sizlere korsan programlardan biri olan KMSpico ve bunun gibi bir çok programların aslında sizi nasıl ve ne gibi tehlikeler ile baş başa bıraktığını belirteceğim;

Günümüz de Windows sürümlerini etkinleştirmeye çalışan bazı aktivatör programları ile Windows’ u etkinleştirme bir kaç tık ile gerçekleştiriliyor. İşlemi bu kadar kolay gerçekleştirmek ve Microsoft gibi bir yazılım devinin ortalama 500 TL raf fiyatı olan bu yazılımı ücretsiz kullanmak ya da kullandırmak insanı düşündürmüyor değil, bu kadar emek ve çalışma ile bizlere ulaştığında hayatımızı ne kadar kolaylaştırdığını anlayınca korsan yazılım kullanımının ne kadar yanlış olduğunu anlamak hiçte güç değil. Peki belirtilen bu zararlı program nedir,

 KMSpico Nedir

Belirtilen bu program, yazılım devini bir nevi kandırıp aktifleştirme yapan programın ta kendisi KMSpico. Bir çok insan KMSpico’nun resmi bir KMS sunucusu üzerinden Windows dağıtımını etkinleştirdiğini düşünüyorlar. Ancak KMSpico bu kadar saf ve iyi değil.
Program, kullandığınız Windows dağıtımı hafızası üzerinde bir emülatör yaratıyor. Bu emülatör, 127.0.0.1 IP adresine sahip ve bu adres, sizin bilgisayarınızdaki ile birebir aynı.

İşte bu yol ile, korsan programın ne gibi adımlar izlediğini açıklayacağım,

Programın Uyguladığı Adımlar

Program benzersiz bir ID ile kendini işletim sistemine tanımlar.

Windows Smart Screen’i devre dışı bırakır. Bu sayede herhangi bir kesintiyi veya yakalanma riskini tamamen ortadan kaldırır.

Windows Defender servisini durdurarak, kendisini Anti Virüs veya istisnai bir yazılım olarak Defender’ ı aşabilecek programlar listesine ekler.

C:/Windows/Setup/Script dizinindeki tüm değerli şeyleri temizler. Bu sayede ortaya çıkabilecek çatışmaları önlemiş olur. İşletim sistemlerine entegre Regedit tarzı metotlara benzer şekilde, önceden tanımlanmış onaltılık değerlere sahip olur. Arka planda herhangi bir çıkış sağlamayan “nul” komutu kullanılarak aktivasyon statünüz aktif edildi olarak değiştirilir.

Temel olarak bir kodlama mantığı ile işletim sisteminde kendine matematiksel değerler kullanarak yer açan bu tip programlar artık işletim sisteminizin kapısı açık bir evi gibidir. Bir diğer benzetmede, bir forumda biri aynen şöyle diyordu: “Sokakta çalıntı bisiklet ile dolaşırken her zaman eski sahibi ile karşılaşıp, onunda bisikletini tanıma tedirginliği ile kullanırsın. Kendi satın aldığın bisiklet ise sana biraz pahalıya gelmiştir belki, ama daha rahat ve özgür kullanırsın”. Peki milyonlarca kullanıcının kullanıcının olduğu internet ortamında kim bu kadar korkusuzdur sorusuna sanırım ben temkinli yaklaşırdım ki kendim de bir orjinal Windows 10 kullanıcısıyım. Sizlere neden kapısı açık bir ev dedim, ve bununla da sınırlı mıdır tüm riskler, tabi ki değil!

Güvenlik ve Riskler

Bilgisayarınızda ki tüm veriler ve bulut ta saklanılan dosyalarınızı görebiliyorlar. Örneğin bir kullanıcı korsan Windows kullanıyorsa ve bu Windows.iso dosyasının içerisinde zararlı kodlar eklenmiş ise kullanıcı bunun farkına varamıyor ve tüm veri güvenliğini yazılım korsanına emanet ediliyor.

Güncelleştirmeler den mahrum bırakılırsınız

Kullanıcının bilgisayarına mevcut Windows’un yayınladığı tüm güncellemeleri bilgisayarınız almaz.

Bilgisayarınızdaki donanımlarda verimsizlik

Bilgisayarınızdaki donanımlarınıza verdiğiniz onca paranın hakkını alamıyor, donanımlara gelen son güncellemeler deki verimsizliklerin programlarda ve oyunlarda ciddi performans düşüklüğüne sebebiyet verebiliyor.

Emeğe saygısızlık

Her şeyden önce belirtmiş olduğumuz gibi hayatımızın neredeyse her alanında, iş yerinde, evimiz de okulumuzda, tatilde yanımızda kısacası her an yanımızda olan bu teknolojiyi bizlere ulaştıran yazılım devi Microsoft’ a karşı sorumluluk gereği orjinal kullanmanız, Microsoft’ un sürekliliğini ve devamlılığını her şeyden önce kurumların genel başarılarını daha da artıracaktır. Bir birey olarak bizler ne kadar destek verirsek Microsoft ve yazılım şirketleri de bizlerin desteği ile ayakta kalacaklardır.

Sonuç olarak

Tüm bu bilgiler bilgilendirici amaçlıdır. Lütfen Korsan yazılım yerine Orjinal, Lisanslı yazılımları tercih edelim. Bu sayede en önemli kritiğimiz olan, kendi güvenliğimizi sağlamış oluruz. Son olarak ta bu yazılımlara verilen emekler ve bu dev yazılımların sürekliliğini devam ettirmek için emeğe saygılı olalım.

Web sitesi güvenliği

Yazar Metin Gürses

26 01 2018 22:09:30

Haber Özeti: Web sitesi yapmanın tek zorluğu onu güzel görünümlü bir hale getirmek değildir.

Web sitesi güvenliği

      Web sitesi yapmanın tek zorluğu onu güzel görünümlü bir hale getirmek değildir. Sunduğunuz hizmetlerle birlikte işlevli bir halde çalışabilmesi de hayati önem taşımaktadır. Bir web sitenin güvenliği ise tüm bunlardan daha büyük bir önem taşımaktadır. Web siteniz korsanlar tarafından hacklendiğinde tüm şirketinizi risk altına sokmuş oluyorsunuz; bunun sonucu olarak ise müşteri bilgileriniz başkalarının eline geçmiş oluyor. Bundan korunmak için Web sitenizin güvenliğini artırma için Assos bilişim temasa geçebilirsiniz. 

Web tasarım alanında çalıştığımız için kötü tasarımlı siteler ile sıkça karşılaşıyoruz. Gördüğümüz kadarıyla konu tasarım ya da bu siteleri geliştirme olduğunda, hiç bir site sahibinin uzman olmadığı ortaya çıkıyor. bu siteleri yapanların en azından teknik bilimler mezunu olması gerekmektedir ve sürekli kendini geliştirmek zorundadır. Ancak belki de en ilginç olanı, çok az web site sahibinin güvenlik açıklarından haberdar olmasıdır. Hatta çoğu zaman söz konusu web site olduğunda, güvenliğin önemini hala kavrayamamış web site sahiplerinin günümüzde hala varlıklarını sürdürdüğünü görüyoruz. Hazır portalarla yapılan web sitelerinin çok yüksek güvenlik açığı olduğu tespit edilmiştir.

Web Mimarisi

Tüm cihazlar uyumlu web siteleri


NOTBOOK TAMİRİ

Tüm cihazlar teknik servis ve yedek parça


Amacımız

Bilgisayar ve Yazılım ürünleri, tablet,notebook,yazıcı,yazılım,Güvenlik sistemleri ve daha bir çok ürün ve hizmetlerle çözüm ortağınız olmayı hedefliyor.
"Farklı cihazlar için uygun fiyatlı web tasarım ve geliştirme hizmetleri sunmak için"

Referanslar
Gargarus zeytin Yağları
Olgun Kimya
Google reklam
adatepe köyü
Cafe Mola
Adatepeevi
kuaforhalil
Bulut Yazar Dergisi


Profosyonel Destek için Bizi Arayın

Son Haberler

 • Bulut yazar dergsi
  E-dergide yepyeni bir ara yüz
  11 02 2021 21:34:09 Devamını oku
 • Akın Soft çözüm ortağı
  Akın Soft çözümortağı Assos bilişim
  31 12 2018 13:39:30 Devamını oku
 • cafemola
  cafemola
  13 05 2018 21:05:17 Devamını oku
 • OLGUN kimya yeni web çalışmamız.
  https://www.olgunkimya.com.tr/
  08 03 2018 21:38:02 Devamını oku
 • Aselsan
  Türk savunma sanayisinin lider kuruluşu ASELSAN, ASELSAN Akademi ile araştırma üniversiteleriyle dünyada ilk olan bir modeli hayata geçirdi.
  08 03 2018 21:29:48 Devamını oku

Adres

Assos Bilişim Küçükkuyu.
Sahil Mh, ismail öran sk, No:5/A
Küçükkuyu / Ayvacık / ÇANAKKALE
Assos bilişim.
Altınoluk mh, Barbaros cd, 8. sk No:33/B
Edremit / BALIKESİR
Tel:   0545 338 62 62
E-posta: info@assosbilisin.com
Web: www.assosbilisim.com

Linkler
Servis
Kimiz biz
Ürünler
Bizi bulun

© 2012 - 2024 Assos bilişim

Style Selector
Oregional Skin
bootstrap business templates
Bootswatch Skins (11)
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates

These are just examples and you can build your own color scheme in the backend.

Background Patterns
bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates bootstrap business templates